Ekstra chance – KomMit bortlodder stadig chokolade-julekalendere

Ekstra chance – KomMit bortlodder stadig chokolade-julekalendere
Med lidt held kan du vinde en julekalender til dine børn, børnebørn - eller dig selv. Og det er ovenikøbet let at deltage.

Er du medlem af Skoleforeningen og har du allerede oprettet dig som bruger af KomMit? Eller er du fast abonnent af Flensborg Avis og har aktiveret din egen digitale adgang til avisen? Så er er det ganske let at være med i bortlodningen.

Sådan gør du: Gå id på https://www.fla.de/kommit/konkurrence/21466/ekstra-chance-kommit-bortlodder-stadig-chokolade-julekalendere-

Sæt kryds, at du vil deltage i lodtrækningen og klik på “Send”. Blandt alle, der har deltaget, trækker KOMMIT lod om chokolade-julekalendere. Hører du til de heldige, kontakter de dig, så de kan sende julekalenderen afsted hurtigst muligt. Og du må gerne deltage, selv om du allerede har deltaget og vundet i den første bortlodning.

Har du som medlem af Skoleforeningen endnu ikke gjort brug af tilbuddet om at oprette dig som bruger af KomMit, så brug brevet, du har modtaget fra os og aktiver din konto. Det er gratis.

Seneste mulighed for at deltage er den 30. november.


Vanvid med ord

mandag 01.01.0001 - mandag 01.01.0001

For nylig var de to kendte børne- og ungdomsforfattere Maria Rørbæk og Annie Bahnson på besøg i Sydslesvig for at gøre sproglig forvirring til et kunstnerisk potentiale.

En dag med det hele

mandag 01.01.0001 - mandag 01.01.0001

I sidste uge var torsdag sat af til »Skolens Dag« på A.P. Møller Skolen.

Scroll to top