Fællesrådet

 

Fællesrådet træffer beslutninger om Skoleforeningens vedtægter og målsætning, driftsbudget og regnskab samt forskellige andre overordnede forhold angående Skoleforeningens virksomhed. Fællesrådets medlemmer vælges lokalt i skolekredsene, der hver består af en skole og de tilhørende børnehaver. Skolekredsene er samlet i de ni fællesskoledistrikter, der udgør Skoleforeningens valgområder.

Område

Fællesskoledistrikt

Medlem

Skolekreds

I Cornelius Hansen-Skolen Haitham El-Rifai Cornelius Hansen-Skolen
  Cornelius Hansen-Skolen Carsten Mühlmann Cornelius Hansen-Skolen
  Cornelius Hansen-Skolen Afsaneh Vahidi Cornelius Hansen-Skolen
  Cornelius Hansen-Skolen Dina Frevert Cornelius Hansen-Skolen
  Cornelius Hansen-Skolen Jan Christiansen Hanved Danske Skole
  Cornelius Hansen-Skolen Thomas Weinschenk Hanved Danske Skole
  Cornelius Hansen-Skolen Herdis Röhr Kobbermølle Danske Skole
  Cornelius Hansen-Skolen Gesa Jordt Trene-Skolen, Tarp
  Cornelius Hansen-Skolen Vanessa Marcussen Trene-Skolen, Tarp
  Cornelius Hansen-Skolen Maike Jürgensen-Hansen Vanderup Danske Skole
II Gustav Johannsen-Skolen Susanne Krause Gustav Johannsen-Skolen
  Gustav Johannsen-Skolen Christina Arnfred Nissen Gustav Johannsen-Skolen
  Gustav Johannsen-Skolen Stefan Kloppenburg Gustav Johannsen-Skolen
  Gustav Johannsen-Skolen Søren Harnow Klausen Gustav Johannsen-Skolen
  Gustav Johannsen-Skolen Rikke Rask Gustav Johannsen-Skolen
  Gustav Johannsen-Skolen Marie Werngreen Harreslev Danske Skole
  Gustav Johannsen-Skolen Simon Stubbe Horn Harreslev Danske Skole
  Gustav Johannsen-Skolen Nina Steensen Harreslev Danske Skole
  Gustav Johannsen-Skolen Sven Weingardt Jaruplund Danske Skole
  Gustav Johannsen-Skolen Andrea Werner Satrup Danske Skole
  Gustav Johannsen-Skolen Hans Christian Bang Store Vi Danske Skole
III Jens Jessen-Skolen Joern Radzio Jens Jessen-Skolen
  Jens Jessen-Skolen Andreas Krappitz Jens Jessen-Skolen
  Jens Jessen-Skolen Dorte Kramhøft Rasmussen Jens Jessen-Skolen
  Jens Jessen-Skolen Eleonore Winter Jens Jessen-Skolen
  Jens Jessen-Skolen Christian Anthonisen Husby Danske Skole
  Jens Jessen-Skolen Tina Lindbøgh Radzio Lyksborg Danske Skole
  Jens Jessen-Skolen Amrei vom Endt Lyksborg Danske Skole
IV Duborg-Skolen Åse Jørgensen Duborg-Skolen
  Duborg-Skolen Oluf Hoppe Duborg-Skolen
  Duborg-Skolen Torsten Johannsen Voss Duborg-Skolen
  Duborg-Skolen Bodil Daetz-Wiesner Duborg-Skolen
  Duborg-Skolen Jens-Søren Jess Duborg-Skolen
  Duborg-Skolen Thede Boysen Duborg-Skolen
  Duborg-Skolen Clemens Schneidewind Jørgensby-Skolen
  Duborg-Skolen Thomas Zerbster Jørgensby-Skolen
  Duborg-Skolen (Vakant) Jørgensby-Skolen
  Duborg-Skolen (Vakant) Jørgensby-Skolen
  Duborg-Skolen (Vakant) Jørgensby-Skolen
  Duborg-Skolen Dirk Müller Oksevejens Skole
  Duborg-Skolen Bjørn Jensen Oksevejens Skole
  Duborg-Skolen Kristian Bußmann Vyk Danske Skole
V A. P. Møller Skolen Sabine Küster A. P. Møller Skolen
  A. P. Møller Skolen Michael Otten A. P. Møller Skolen
  A. P. Møller Skolen Michaela Bumann A. P. Møller Skolen
  A. P. Møller Skolen Andrea Ferchof A. P. Møller Skolen
  A. P. Møller Skolen Frank Hollstein A. P. Møller Skolen
  A. P. Møller Skolen Holger Nissen A. P. Møller Skolen
  A. P. Møller Skolen Thomas Jensen Gottorp-Skolen
  A. P. Møller Skolen Tino Krause Gottorp-Skolen
  A. P. Møller Skolen Troels Kaysen Gottorp-Skolen
  A. P. Møller Skolen Christina Orth Hiort Lorenzen-Skolen
  A. P. Møller Skolen Claudia Peichl Hiort Lorenzen-Skolen
  A. P. Møller Skolen Tina Besse Hiort Lorenzen-Skolen
  A. P. Møller Skolen Lena Jacobsen Hiort Lorenzen-Skolen
  A. P. Møller Skolen Mareike Gottschalk Hiort Lorenzen-Skolen
  A. P. Møller Skolen Thomas Hansen Treja Danske Skole
  A. P. Møller Skolen Jan Christian Raetsch Ejderskolen
  A. P. Møller Skolen Kamilla Kristensen Ejderskolen
  A. P. Møller Skolen Thomas Jensen Ejderskolen
  A. P. Møller Skolen Mareike Federmann Vestermølle Danske Skole
VI Sønder Brarup Danske Skole Christin Heinks Sønder Brarup Danske Skole
  Sønder Brarup Danske Skole Birthe Köppen-Brinkmann Sønder Brarup Danske Skole
  Sønder Brarup Danske Skole Gerwien Wächter Sønder Brarup Danske Skole
  Sønder Brarup Danske Skole Nicolaj Røm Skyum Hatlund-Langballe Danske Skole
  Sønder Brarup Danske Skole Michael Sørensen Kaj Munk-Skolen
  Sønder Brarup Danske Skole Sandra Niebergall Kaj Munk-Skolen
  Sønder Brarup Danske Skole Imke Nissen Bøl-Struktrup Danske Skole
  Sønder Brarup Danske Skole Karl Eichler Sørup Danske Skole
VII Husum Danske Skole Udo Jessen Husum Danske Skole
  Husum Danske Skole Jens Frank Husum Danske Skole
  Husum Danske Skole Ingelore Weitz Husum Danske Skole
  Husum Danske Skole (Vakant) Husum Danske Skole
  Husum Danske Skole Birte Überleer Hans Helgesen-Skolen
  Husum Danske Skole Michael Kiel Hans Helgesen-Skolen
  Husum Danske Skole Cai Flottrong Uffe-Skolen
  Husum Danske Skole Frank Gerdsen Uffe-Skolen
  Husum Danske Skole Sara Clausen Bredsted Danske Skole
  Husum Danske Skole Mirko Kleinen Bredsted Danske Skole
VIII Læk Danske Skole Lars Petersen Læk Danske Skole
  Læk Danske Skole Gabriele I. Brix Læk Danske Skole
  Læk Danske Skole Verena Callsen Læk Danske Skole
  Læk Danske Skole Sönke Wuggazer Læk Danske Skole
  Læk Danske Skole Lars Bjerringgaard Medelby Danske Skole
  Læk Danske Skole Andrea Heimrath Skovlund-Valsbøl Danske Skole
  Læk Danske Skole Michael Christiansen Bavnehøj-Skolen
  Læk Danske Skole Svenja Gonnsen Nibøl Danske Skole
  Læk Danske Skole Malte Pörksen Vidingherreds Danske Skole
  Læk Danske Skole Gernot Westendorf Vesterland-Kejtum Danske Skole
  Læk Danske Skole Peter Andresen Vesterland-Kejtum Danske Skole
  Læk Danske Skole Dirk Koplin Risum Skole/Risem Schölj
  Læk Danske Skole Katja Luschert Ladelund Ungdomsskole
IX Jes Kruse-Skolen Birgit Jürgensen-Schumacher Jes Kruse-Skolen
  Jes Kruse-Skolen Sylvia Grabowski-Fillmer Jes Kruse-Skolen
  Jes Kruse-Skolen Alexander Wriedt Jes Kruse-Skolen
  Jes Kruse-Skolen Michael Bartz Jes Kruse-Skolen
  Jes Kruse-Skolen Christian Verner Jes Kruse-Skolen
  Jes Kruse-Skolen Gunnlaugur Karlsson Jernved Danske Skole
  Jes Kruse-Skolen Inga Kayser Askfelt Danske Skole
  Jes Kruse-Skolen Gregor Hübner Risby Danske Skole